Категорії
Pain 100%, ребрендинг, гострота, екстракт, маркування гостроти, Hot Ones
Pain 100%, ребрендинг, гострота, екстракт, маркування гостроти, Hot Ones

Ребрендинг лінійки

У 2020 році компанія Original Juan почала ребрендинг етикеток соусів лінійки "Pain is Good"

Довгий час лінійка соусів "Pain %" була окремою, але виходячи з того, що у тому ж 2020 році відбувся ребрендинг і цієї лінійки, можна зробити висновок, що зараз вони об'єднанні в одну лінійку "PAIN IS GOOD"

Пройшло вже два роки, як "Pain 100%" продається тільки з оновленою етикеткою, але час від часу ми стикаємось з тим, що люди бояться того, що це підробка, або соус іншого бренда, який видає себе за  "Pain 100%"

 

Часто виникають питання, щодо гостроти соуса

Час від часу чуємо критику, що на сайті у соуса Pain 100% вказана захмарна гострота в діапазоні між 250 000 - 1 000 000

З чим це пов'язано?

На шоу Hot Ones, в першому сезоні була заявлена гострота соусу 20 600, вже в другому сезоні гостроту відзначили на рівні 40 600 (така ж цифра зараз на сайті виробника). В обох сезонах також був присутній "Pain is Good Louisiana Style" в якому заявлено 13 000. Якщо ви куштували обидва ці соуси ви знаєте, що різниця опіку між ними надзвичайна і тут вже виникає питання до цифр

Коли ми вперше спробували цей соус ми дали оцінку його гостроті на рівні 9/10, а то і всі 10/10, бо він реально відповідає рівню гостроти топових екстрагострих соусів

 

Маркування гостроти соусів

Чому б виробнику просто не писати рівень гостроти не етикетці SHU? 
Замість SHU на етикетках ми бачимо умовні позначки
Mild/Medium/Hot/XXXtra Hot, різні графічні рішення у вигляді вогників, перчиків, умовних шкал або цифрових відповідностей (5/10) і т.п. Кожен виробник вигадує свої маркування і часто буває так що 10/10 одного бренду слабкіший за 4 з 5 вогників іншого. Було б простіше просто зазначати гостроту за шкалою Сковілла на кожному соусі і тоді б питань ніяких не було.

Пояснення чому це неможливо можна знайти на сайті виробника Adoboloco

Відповідаючи на питання про гостроту виробник пояснює, що її неможливо вказати точно, адже для точного вимірювання гостроти сучасними тестами, з кожної партії соусу потрібно відправити на аналіз щонайменше 3 пляшки, аналіз кожної буде коштувати близько 100$. Такі маніпуляції потрібно буде проводити з кожним батчем, адже гострота зібраних перців буде постійно відрізнятись. І так як Adoboloco це маленький бренд, вони не готові до таких витратит (Adoboloco це бренд, що продає сотні тисяч пляшок на рік і навіть вони не можуть собі цього дозволити)

Ще цікава інформація з сайту Adoboloco

"Одиниці Сковілла з шоу Hot Ones і більшість чисел, які ви знайдете в Інтернеті, є приблизними. Ми не вимірюємо одиниці Сковілла в наших соусах через їхню вартість. Наш соус Hamajang, приблизно, у 4 рази гостріший за KoloheKid і наш FIYA! FIYA! соус в 3-4 рази гостріший за Хамаджанг.

І справді коли ми пробували ці соуси найслабкішим з них був Kolohekid, наступним за гостротою йде Hamajang, а Fiya!Fiya! просто на декілька рівнів гостріший за попередній. Але якщо подивитись на цифри, що вказані на шоу, то побачимо зовсім інший результат

Adoboloco Kolohe Kid 61,000
Adoboloco Hawaiian Hot Sauce Hamajang Kiawe Smoked Ghost Pepper 32,000
Adoboloco Fiya!Fiya! 77,000

 

Отже саме через вартість абсолютна більшість брендів не вимірює гостроту соусів лабораторно, а використовує умовні шкали, як скоріше за все і шоу Hot Ones.

Як на мене Pain 100% гостріший за Scorpion Disco (новинка від Karma Sauce) і зовсім трохи поступається Burn After Eating (Karma Sauce)

Pain 100% 40,600
Karma Sauce – Scorpion Disco 649,000
Karma Sauce – Burn After Eating 669,000

Але якщо дивитись на цифри, то перший і 2 останні (які до речі теж мають досить помітну різницю пекучості) просто в різних лігах

 

Під час нашого першого знайомства з Pain 100%, ми одразу відзначили гіркоту соусу, не зрозуміли навіщо в ньому стільки солі і озвучили підозру, що за рахунок солі намагаються маскувати гіркоту від екстракту. На деяких ресурсах вже сьогодні можна побачити, що у складі Pain 100% зазначають наявність екстракту, хоча на етикетці від виробника він відсутній і є згадка лише про натуральний ароматизатор перцю, роль якого теж не зрозуміла

Це точно найгостріший соус на перці хабанеро (серед інших натуральних соусів)

У Original Juan в яких є чудова екстрактна лінійка da bomb наявність екстракту в Pain 100% була б цілком очікуваною і питання лише в тому, чому відкрито про це не сказати

Пробували Pain 100%?
Згодні з його гостротою в 40 600?
Відчуваєте екстракт?

 

 

 

 

 

Чипотле, халапеньо, обов'язкова приправа ацтеків
Чипотле, халапеньо, обов'язкова приправа ацтеків

Scoville Heat Units

3,000-10,000 (помірний рівень гостроти)

Chipotle Meco Chiles (вимовляється «chuh-powt-lay meh-co»), Capsicum annuum, також називають чипотле меко, меко чипотле або чилі меко.

 

Що таке Chipotle Meco Chiles?
Чилі чипотле меко зустрічається значно рідше ніж чипотле моріта, це зрілі халапеньо, які залишаються на рослині значно довше, ніж ті, які збирають, як тільки вони достигають до червонного кольору і коптять як чипотле моріта. Цей додатковий час на рослині призводить до ще більш глибокого червоного кольору, і коли ці чилі починають втрачати вологу, їх починають збирати для перетворення на чипотле меко. У висушеному вигляді меко має колір від тьмяного до насиченого кавово-коричневого кольору зі зморшкуватою, ребристою поверхнею. Зазвичай вони від 5 до 10 в довжину і 2,5 в ширину, з середньою товщиною м'якоті.

Чипотле походить від слова науатль (вимовляється як «nä-wätl») chīlpoctli, що означає «копчений чилі».
 

Історія Чипотле
Стародавня місто Teotihuacan було найбільшим містом Мезоамерики і розташовувалося на північ від сучасного Мехіко. Вважається, що там проживало понад 200 000 людей. Перші жителі Теотіуакана (400 р. до н.е. – 1190 р. н.е.) коптили чилі за сотні років до ацтеків. Цей процес «сушіння на диму» спочатку використовувався для сушіння м’яса, але вони виявили, що копчення дозволяє зберігати чилі протягом більш тривалого періоду часу. Теотіуакан — ацтекська назва міста, що перекладається як «Місце богів»; Оригінальна назва не була розшифрована за збереженими гліфами або стародавньою системою письма, які були знайдені на місці під час розкопок. Ацтеки навчилися коптити перець халапеньо, тому що м’ясисті товсті стінки свіжого халапеньо важко висушуються на сонці і схильні до гниття.

Халапеньо названі на честь міста Xalapa (часто пишеться як Jalapa) у штаті Веракрус, хоча їх там більше не вирощують у комерційних цілях. Вони також відомі під іменами cuaresmeños, gordo або Lenten chiles. У Веракрусі халапеньо називають chiles gordos, або «жирний чилі». У Пуебла та Оахаці їх також можуть називати хуачінанго, або «червоні окуні».

Бернардіно де Саагун, францисканський монах і священик-місіонер, прибув до Нової Іспанії — сучасної Мексики — у 1529 році. Він був першовідкривачем етнографом і прибув, щоб провести систематичне вивчення народу ацтеків та їхньої культури. Він швидко вивчив мову науатль і провів наступні 60 років, вивчаючи ацтеків та їх спосіб життя. Він писав про страву, яку він їв у Чолулі (сучасна Пуебла) під назвою теацин, до якої входив соус із змішаних чилі Чипотле та Пасілья.

Вирощування чипотле в Чилі
Рослини халапеньо зазвичай досягають висоти від 75 до 100 см з одним головним стеблом. Ці багаторозгалужені рослини мають листя від світлого до темно-зеленого кольору, розміром приблизно 5 см в ширину і 8 см в довжину. Пелюстки квітів (віночки) білі, не містять плям і дозрівають у конічні та циліндричні стручки, які мають приблизно 3 см в ширину і 5-7 см  в довжину. Більшість халапеньо збирають ще незрілими і мають звичний зелений колір. Повний період росту халапеньо становить від 70 до 80 днів, а за ідеальних умов зростання кожна рослина дає від 25 до 35 стручків.

У Мексиці їх вирощують в основному в Оахаці, в долині річки Нижній Палалоапан і на півночі Веракруса. Чилі халапеньо можна вирощувати в різних типах ґрунтів і кліматичних умовах, хоча найкраще вони ростуть у напівпосушливому кліматі.

На типовому полі халапеньо виробник робить кілька проходів, збираючи незрілі зелені халапеньо для місцевих ринків. Наприкінці вегетаційного періоду решта халапеньо повністю дозріває, перетворюючись на блискучі червоні перці, їх або збирають і продають як червоні халапеньо, або збирають і коптять, щоб отримати Chipotle Morita Chiles. Чилі халапеньо, яким судилося стати меко чилі, залишаються на рослині навіть після цієї стадії, поки чилі не почнуть втрачати вологу, це момент, коли їх збирають і сушать копченням.

Chipotle Meco Chiles коптять приблизно вдвічі довше, ніж "Moritas", що надає їм більш інтенсивний і насичений смак. На півночі Мексики повністю дозрілі червоні халапеньо коптять у великих ямках на стійках з бамбука, металу або дерева. Неподалік споруджено іншу яму, в якій розташовується вогонь, і є сполучний тунель, куди протяги повітря тягнуть дим вгору і над висихаючими стручками чилі. Чилі Chipotle зазвичай коптять з використанням деревини дуба або пекан.
 
Смак Чипотле Меко
Димний зі злегка пряною, трав'янистою фруктовістю.
 

Яка різниця між Меко та Морітою?
Хоча обидва вони походять із дозрілого халапеньо, є кілька відмінностей. Chipotle Meco Chiles має інтенсивніший димний аромат. Що стосується тепла, то різниця ледь помітна, але у Меко гострота зазвичай вища. Найголовніша відмінність у тому, що меко значно важче знайти, адже в основному його використовують лише у Мексиці, на ринку США майже відсутній. 

Як використовують Меко Чипотле?
Чипотле меко додає глибоку земляну пряність стравам мексиканської кухні. Що цікаво цей перець додають не тільки до солоних, дуже часто додають до солодких страв. Використовується в традиційних стравах, таких як квасолевий суп, моли, сир пименто, томатільо сальса, рибні тако та стейк на грилі. У Мексиці зволожені Чипотле меко традиційно фарширують м’яким сиром і смажать у знаменитій різдвяній страві регіону Пуебла під назвою «chile navideño».

Після регідратації плодоніжка та насіння Meco Chile видаляються, а м’якоть змішується з чилі пастою, глазур’ю, маринадом та соусом. Ці регідратовані перці також можна включати в запіканки, страви з квасолі, соуси та сальси, або їх можна нарізати кубиками та перемішати в чилі, супи та рагу. Мелений порошок Чипотле Меко можна додавати в тісто для брауні та торта, щоб отримати дивовижно м'яку та приємну гостроту.

Добре поєднується з яловичиною, куркою, медом, свининою, картоплею, помідорами, а також з аннато, кінзою, кмином, імбиром, мексиканським орегано, петрушкою, шавлією та томатним порошком.
 

Домашній мексиканський гострий соус
Домашній мексиканський гострий соус

Зелений або червоний гострий соус в Мексиці часто використовується для салатів або закусок. Соус тут незамінна річ майже до всіх страв, яйця, салати, м'ясо, тушковані страви. Та чого там тут навіть фруктовий салат можуть приправити легким гострим соусом, який додасть фруктам пікантність. 

Соус може вдихнути нове життя у ваш улюблений м’ясний рулет або печеню або довести, що сендвіч з сиром на грилі дійсно є близьким родичем кесадільї. 

Навіщо робити домашній соус? Ви точно знатимете, що міститься в соусі, ви власноруч зможете відрегулювати його гостроту, і це чудовий привід почати вирощувати власні гострі перці.

Цей рецепт є класичним для зелених гострих соусів на основі халапеньо, як-от той, який виготовляє El Yucateco. 

Інгредієнти:

 • 1 столова ложка рослинної олії
 • 10 великих свіжих зелених перців халапеньо, тонко нарізаних (можна використовувати і інші зелені чилі)
 • 2 великих зубчики часнику, дрібно нарізаних
 • 35 грам нарізаної кубиками цибулі
 • 1/2 чайної ложки солі
 • 200 мл води
 • 100 мл  оцту (оцет оберіть на свій смак)

Приготування:

 1. Розігрійте рослинне масло на середньому вогні у каструлі. Додайте нарізаний халапеньо, часник і цибулю; Пасеруйте, часто помішуючи, протягом 5-10 хвилин, поки цибуля не стане прозорою, але ще не стане коричневою.
 2. Додайте воду. Коли суміш закипить, трохи зменште температуру і накрийте каструлю кришкою. Тушкуйте 15 хвилин.
 3. Зніміть каструлю з вогню, зніміть кришку і залиште все настоятися до охолодження до кімнатної температури.
 4. Помістіть охолоджену суміш халапеньо в блендер і додайте сіль. Перемішуйте на середній швидкості протягом 1 хвилини. Поки блендер ще працює, повільно влийте оцет.
 5. Процідіть гострий соус, а потім за допомогою воронки перелийте соус в стерилізовану пляшку з щільною кришкою. Поставте в холодильник. (Ви можете пропустити проціджування, щоб лишити усю м'якіть)


Цей соус можна використовувати відразу, але протягом наступних кількох днів смаки і аромати будуть розвиватися, краще дайте час змішатись інгредієнтам і повністю розкритись.
Перед використанням струсіть, оскільки соус може злегка розшаруватися.
Цей гострий соус добре зберігається, закритий і охолоджений, принаймні пару місяців, але ви майже напевно використаєте його задовго до цього.

Ямайська приправа для джерків
Ямайська приправа для джерків

Цю ямайську приправу ви злегко зможете приготувати власноруч. 

Змішайте всі інгредієнти разом в мисці.
Зберігайте в баночці для спецій у своїй шафі для спецій.

ІНГРЕДІЄНТИ

 • 1 столова ложка порошку цибулі
 • 1 столова ложка часникового порошку
 • 2 чайні ложки каєнського перцю
 • 2 чайні ложки копченої паприки (звичайна паприка також підійде)
 • 1 чайна ложка запашного перцю
 • 2 чайні ложки солі
 • 1 чайна ложка чорного меленого перцю
 • ½ чайної ложки пластівців червоного перцю
 • ½ чайної ложки меленого кмину
 • ½ чайної ложки меленого мускатного горіха
 • ½ чайної ложки меленої кориці
 • 1 столова ложка коричневого цукру
 • 1 чайна ложка сушеного чебрецю
 • 1 столова ложка сушеної петрушки

 

Рецепт карибського фруктового соусу до крилець
Рецепт карибського фруктового соусу до крилець

Рецепт домашнього гострого соусу з гострим перцем чилі, свіжими персиками та приправами.

Соус одночасно є солодким і солоним, схиляючись до фруктово-солодкого поєднання, яке ідеально підходить до курки та креветок.

Інгредієнти:

 • 2 столові ложки оливкової олії
 • 225 грам нарізаного перцю хабанеро – ви можете замінити на скотчбонет, жовтий брейн стрейн або чилі, який є у вас під рукою (краще використовувати перці з фруктовим ароматом)
 • 1 середня цибулина подрібнена
 • 2 персики очищені від кісточок і подрібнені
 • 200 мл оцту
 • 100 мл води або більше до бажаної консистенції
 • 1 столова ложка суміші ямайських приправ (Як приготувати ямайську приправу?)
 • 1 столова ложка коричневого цукру


Інструкції:

 1. Нагрійте каструлю на середньому вогні. Додайте оливкову олію і прогрійте.
 2. Додайте перець і цибулю і перемішайте. Готуйте приблизно 6-7 хвилин, до розм’якшення.
 3. Додайте персики і готуйте ще 2-3 хвилини, щоб вони розм’якшилися.
 4. Додайте оцет, воду, приправу і коричневий цукор. Перемішати.
 5. Зменшіть вогонь і тушкуйте близько 10 хвилин, щоб аромати змішались.
 6. Остудіть і розлийте в пляшки.

  Ви можете трохи процідити соус, якщо хочете отримати більш рідку консистенцію.

 

Як вирощувати перець у горщиках?
Як вирощувати перець у горщиках?

Чи знаєте ви, що можна вирощувати перець у горщиках?
Ви можете виростити будь-який з перців прямо у себе вдома в горщику просто на підвіконні

Цього року додайте більше перцю у свій сад! Вирощування перцю в горщиках – це чудовий спосіб розширити свій сад, ви можете розмістити горщики на підвіконнях або балконах, щоб збільшувати врожай кожного сезону.

Вирощуйте перець в горщиках для продовження вегетаційного періоду:
Одна з найважливіших переваг вирощування у горщиках в тому, що перці дуже чутливі до холоду, тому, якщо у вас пізні весняні заморозки або ранні осінні заморозки, ви можете перенести рослини у тепле захищене місце, щоб вони не замерзали. А коли знову приходить тепло, просто перенесіть свої кущі на вулицю. (якщо у вас є свій двір)
Перець може давати вам свої плоди протягом багатьох років.
 
Розмір горщика для перців
Вам знадобляться великі горщики, щонайменше 25-30 см у глибину та 30 см у ширину. Перець має велику кореневу систему, якій потрібно місце для розвитку. Переконайтеся, що в ньому достатньо дренажних отворів і швидко дренуючого ґрунту, ви ж не хочете, щоб ваші перці знаходились у перезволоженому ґрунті!

Ґрунт для перцю в горщиках
Якщо ви вирощуєте перець у горщиках, вам потрібен добре дренований ґрунт. Для перцю одна з найнеприємніших речей - перезволожена коренева система. Перець у вологому ґрунті почне жовтіти та в’янути, і врешті-решт загине! Найкраще дати ґрунту трохи підсохнути між поливами, щоб коріння дихало. Перець — це «королеви драм», і як ви вже могли зрозуміти пересушений ґрунт їх теж не влаштує, результат буде такий самий, вони почнуть в'янути, тому спочатку перевірте ґрунт, а потім, якщо він справді висох на 2-3 см час поливати.

Коли пересаджувати перець в горщики
Коли ваша розсада досягне 10-15 см це буде ідеальний час для пересадки в великий горщик. Якщо ви плануєте виносити ваші горщики в сад на літній час ви маєте пам'ятати, що спочатку рослину потрібно підготувати до сонячних променів, вітру та перепаду температури, почніть з того, що ви залишите ваші рослини на годину на вулиці, в ідеалі десь у затінку і потім день за днем збільшуйте час на відкритому повітрі на годину, робіть це протягом тижня, це дозволить звикнути до вітру та сонця і вже потім можете залишати ваші рослини на вулиці. 

Добриво для перцю в горщиках
Якщо ви вирішили вирощувати перець в горщиках їм буде корисно регулярне підживлення добре збалансованим органічним добривом або компостним чаєм. Уникайте добрив з високим вмістом азоту, вони створюють пишне листя, а не плоди! Не зловживайте добривами, ви можете перевантажити кореневу систему!

Найпростіші у вирощуванні в горщиках
Почніть з вирощування халапеньо, це досить прості у вирощуванні рослини, які дадуть вам добрий врожай вже на перший рік

Увесь асортимент насіння

 

Рецепт гострого соусу манго-хабанеро
Рецепт гострого соусу манго-хабанеро

Інгредієнти:

4 перця хабанеро (можна використовувати сушені перці, ви також можете замінити хабанеро на інший сорт)
3 зубчики часнику
2 середні морквини, очищені і нарізані
1 столова ложка оцту (оцет обирайте за вашим смаком)
1 столова ложка свіжовичавленого лимонного соку або лайму
1 манго, нарізане кубиками (можна використовувати заморожений але почитайте відгуки по виробнику, дуже часто на смак просто як вода)
сіль (за смаком)
цукор (за смаком)
150 мл води (якщо захочете зробити ваш соус більш рідким додайте більше води)

 

Приготування: 
1. У середню каструлю додайте перець, зубчики часнику та моркву. Залийте водою, доведіть до кипіння на сильному вогні.

2. Зменшіть вогонь до середнього і тушкуйте 8-10 хвилин, поки морква не стане м’якою.

3. Зніміть з вогня і обережно пересипте все до блендера.

4. Додайте сидровий оцет, лимонний сік, нарізане кубиками манго, сіль та цукор.

5. Перебийте суміш до повного змішування. Якщо соус занадто густий, розбавте водою. Спробуйте і, якщо необхідно, відрегулюйте кількість оцту або солі. Зберігати в холодильнику до двох тижнів.

Найгостріший перець у світі в 2022 році
Найгостріший перець у світі в 2022 році

Цікаво, хто займає титул найгострішого у світі перця у 2022 році?

А нічого не змінилось, Carolina Reaper залишається чинним рекордсменом Гіннеса, як найгостріший перець у світі. Багато інших «нових» перців, таких як «Дихання дракона» та «Перець Х», стверджують, що вони пекучіші, але ніхто не переміг Каролінського короля.

Можливо колись ми побачимо всі ці нові сорти з підтвердженою гостротою і тоді їх внесуть до книги рекордсменів, але до того часу жнець Кароліни утримує свою позицію!


Тут ви зможете знайти насіння Carolina Reaper!