Про перці

Категорії
Все про перець Пері-Пері (Пірі-Пірі), пташине око: тепло, смак, використання
Все про перець Пері-Пері (Пірі-Пірі), пташине око: тепло, смак, використання

Що таке пері-пері?
Пері-пері, він же африканський чилі пташине око. Він справді з Африки? Так, але не все так просто. Його походження сягає Південної Америки – колискова усіх чилі, які на сьогодні нам відомі. Перець Пері-Пері це нащодок чилі, який за століття зміг еволюціонувати у власну, неповторну ідентичність. 

Факти про пері-пері:
Теплові одиниці Scoville:  (SHU) 50 000 – 100 000
Середнє тепло:  (SHU) 75 000
Перець: стручковий вид Frutescens
Походження: Африка
Розмір: Довжина приблизно 2,5 см
Смак: Солодкий, Димчастий

Подорож з Південної Америки до Африки
Португальські дослідники та купці у кінці 1400-х та 1500-х років розпочали поставляти перець чилі з Південної Америки до віддалених країн. Спочатку він потрапив в Африку, а потім перець поширився далі до Індії, Азії та Китаю. Ймовірно, перець чилі досяг своєї африканської батьківщини близько 520 років тому завдяки португальцям, які досліджували світ. Вхідні точки до Африки: Мозамбік, 1498-1500 рр..

Популярність перцю в Африці
Цікаво, що привело до того, що цей перець став настільки популярним у цьому регіоні? Спробуйте уявити, що ви ніколи не куштували гострого, а тим тип паче настільки гострого. Це точно не була любов з першого укусу, скоріше це був шок і здивування. Але як це буває з гострим, з часом воно підкорює вас. 

Походження назви
У суахільській мові чилі отримав нову назву - "pilipili", що означає "перець". І саме з цієї назви походить його широковідоме ім'я "пері-пері", яким в Африці називають "рідний" перець чилі. Перець пері-пері є дуже витривалим, не вимагає багато води та добре росте за спекотної погоди. Ягоди змінюють колір із зеленого на глянцево-червоний колір. 

Що робить пері-пері таким особливим?
Це не екстремально гострий перець, головна місія якого знищити ваші рецептори, він про смак. Він має насичений димчастий аромат, може нагадувати аромат запечених персиків, і все це йде поруч з відносно м'яким, але дуже довгим опіком. Повірте це чудовий досвід. Його опік від 50 000 до 100 000 теплових одиниць Сковілла розташовані між каєнським (30 000-50 000 SHU) і хабанеро (100 000-350 000).

Це поєднання смаків і особливої гостроти робить перець пері-пері таким чудовим кулінарним чилі.
Змішавши його з невеликою кількістю олії, лимона, солі та часнику вийде прекрасний соус до м’яса та овочів. Він також чудово розкривається в сальсі з помідорами та цибулею. Використовується як самостійна спеція.

Традиційно використовується для приготування гострих соусів в Анголі, Намібії, Мозамбіку та Південній Африці.

Є близьким родичем з перцем Табаско. 

Що означає «Дні до збору врожаю»?
Що означає «Дні до збору врожаю»?

На більшості пачок з насінням ви зможете знайти наступне «кількість днів до збору врожаю» і далі якісь цифри, в цьому тексті ми поговоримо про те, що ж означають ці цифри. Якщо ви раніше нічого не вирощували, це може трохи спантеличити.

Число «днів до збору врожаю» говорить вам, скільки часу може пройти для того, щоб ваш перець дозрів, від моменту пророщування насіння і до моменту збору врожаю. Це число відрізняється для кожного перцю, оскільки різні сорти потребують різного часу для дозрівання. Після посадки перцю починається відлік до збору врожаю.

Проте слід мати на увазі, що число днів до збору врожаю - це лише середня оцінка, яка може змінюватися в залежності від багатьох факторів, таких як умови росту рослини і середовища, де вона вирощується.

Що означають дні до збору врожаю?

Як вже згадувалося, число днів до збору врожаю відноситься до прогнозованного часу, який пройде від посадки перцю до того, як можна почати збирати дозрілі плоди.

Термін «число днів до збору врожаю» має різні значення залежно від того, до чого його застосовують, це може бути насіння, або розсада. Для перцевого насіння, посадженого в землю, число днів до збору врожаю означає час від посіву до дозрівання. Тоді як для перцевої розсади, яка вирощена в приміщенні, термін починається з моменту пересадки в город або теплицю до дозрівання.

Чому важливо знати дні для збору врожаю?

Садівники використовують це число, щоб дізнатись, як довго вони можуть вирощувати певні перці на відкритому повітрі. Це знання корисне з кількох причин:

Сезон вирощування
Сезони вирощування це період між останнім заморозком навесні та першим сильним заморозком восени. Якщо ви мешкаєте в місцях з короткими сезонами вирощування, то ви, можливо, захочете почати вирощувати рослини в приміщенні, перш ніж вони можуть бути пересаджені надвір чи в теплицю (це дасть вам можливість отримати більшу кількість врожаю з кожного куща за сезон). Рослини перців можуть загинути від різкого падіння температури, повітряної та ґрунтової вологості, а також від змін погодних умов, що приходять з осінню.

Вирощування кількох видів перців
Число днів до збору врожаю також дає садівникам змогу знати, скільки перців вони можуть виростити протягом цього періоду. Деякі види перців мають коротший термін дозрівання, ніж інші; наприклад, збір халапеньо почнеться значно швидше ніж примарного перцю. Садівники використовують число днів до збору врожаю для планування вирощування перців на майбутнє та для визначення того, чи будуть збирати різні види перців одночасно. Також є можливість відсіяти сорти, які скоріш за все ви не встигнете виростити на відриктому ґрунті. Або ж це допомогає спланувати ідеальний момент висадки розсади в приміщенні, щоб до моменту, коли можна буде пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт мати дорослі рослини перців.


Фактори, що впливають на кількість днів для збору врожаю перцю

Для вирощування рослин перцю вам потрібно знати дату останнього морозу у вашому регіоні. Чим північніше ви живете, тим коротшим буде ваш вегетаційний період. Майте на увазі: ви завжди маєте слідкувати за прогнозом погоди і орієнтуватись на нього, оскільки прогнонозвані дати останніх морозів не гарантовані.

Погода
Якщо говорити про погоду, то вона відіграє величезну роль у вирощуванні перцю. Коливання температури (низька або висока температура) впливає на цвітіння рослин. Квіти – це те, що в майбутньому дасть вам плоди, тому, якщо ваші рослини перцю відчувають спеку або прохолодну погоду під час цвітіння, це стане причиною гальмування їх росту і врожайність перцю може бути нижчою ніж була у ваших очікуваннях. В ідеалі, якщо ваші перці будуть зростати в діапозоні температур 20-32 градуси.

Загалом, рослинам перцю потрібно 6-12 годин прямого сонячного світла щодня, щоб рости та правильно фотосинтезувати. Тому кількість сонця, яку отримує ваш регіон, також відіграє роль у тому, скільки часу знадобиться, поки ваші перці дозріють для збору.

Ґрунт
Погодні умови, такі як посушливість та перезволоження, впливають на ґрунт, у якому знаходяться ваші рослини. Це впливає на кількість поживних речовин у ґрунті, необхідних для того, щоб ваша рослина перцю могла рости та виробляти найкраще, на що вона здатна. Догляд за ґрунтом вашої рослини має вирішальне значення. Правильне внесення добрив дасть йому поштовх і можливість повноцінно зростати. 


Як обчислюється кількість днів до збору врожаю?
Процес не дуже складний, але є свої складності. Виробники роблять ці оцінки на основі середнього часу, який потрібен певному виду рослини, щоб вирости та дати плоди.

Але серед фермерів і виробників є багато дискусій щодо визначення того, коли починати відлік днів до збирання врожаю. Деякі виробники вважають, що починати відлік потрібно з моменту коли насіння висаджують у ґрунт. Інші стверджують, що починати рахувати дні до збору врожаю потрібно з моменту, коли рослина проростає та дає перші листочки. На жаль часто на пачках насіння ремарки, що саме мали виробники насіння відсутні, тож краще орієнтуватись на другий варіант.

Майте на увазі, що кількість днів може відрізнятися від зазначених на пакеті. Зверніть увагу на наведені вище фактори, які можуть вплинути на ріст вашої рослини перцю, і знайте, що графік, ймовірно, відхилятиметься від середнього.

Чому між Carolina Reaper та Komodo Dragon ми радимо обрати другий
Чому між Carolina Reaper та Komodo Dragon ми радимо обрати другий

KOMODO DRAGON
Повільний опік, надзвичайно гострий

Теплові одиниці Scoville (SHU): 1 400 000 – 2 200 000
Може досягати гостроти у 880 разів більшу за халапеньо
Походження: Великобританія
Насіння: SandiaSeed

Надзвичайно гарячий – це єдиний спосіб описати перець комодського дракона. Рівень опіку, який конкурує (але не перевершує) Carolina Reaper, цей супергострий перець чилі, безсумнівно, лише для тих, хто вже встиг спробувати всі найгостріші продукти у світі і мають високий рівень підготовки. Як і примарний перець, він має «підступне тепло», повільно наростаючий опік, який дозволяє відчути чудовий фруктовий смак, перш ніж збити вас з ніг. 

 

Наскільки гострий перець Комодо?
Перець має чудову назву. Він як вогонь дракона, який було перетворено у чилі. Опік схожий з Carolina Reaper – від 1,4 мільйона до 2,2 мільйона теплових одиниць Сковілла. Але відзначимо, що комодський дракон має тенденцію частіше опускатися до нижнього або середнього кінця спектра опіку. Це надзвичайно гострий перець і ви маєте відповідально підходити до його вживання у чистому вигляді.

Якщо ви колись куштували примарний перець, ви маєте уявлення, який опік очікувати від Комодського дракона. Він також має повільний опік, який надовго зберігається, але примарний перець не наближається навіть до мінімальної гостроти цього сорту.

Який він на смак?
Як і багато інших супергарячих перців, у смаку переважає приємна фруктовість. І знову про опік. Повільно наростаючий опік дарує унікальну для екстрагострих перців можливість, насолоджуватись досить довгий час його смаком.

Як виглядає перець комодського дракона?
Його форма схожа на примарний перець, а також на 7 pot. Довжиною близько 5-6 см. Перець Komodo Dragon відповідає типовій моделі дозрівання перцю чилі, починаючи зеленим і закінчуючи яскраво-червоним.

Як можна використовувати Комодо Дракон?
Чудово підійде для екстремальних гострих соусів і сальси (використовуйте дуже помірно).

У чому перевага Komodo Dragon порівняно з Carolina Reaper?
Відзначаємо, що це наша суб'єктивна думка
1.Komodo Dragon мав скинути Кароліну з місця рекордсменів і хоч, йому це не вдалось, він має досить потужний опік. На нашу думку перша перевага цього сорту, це повільний опік, який дозволяє насолоджуватись смаком, погодьтесь це досить рідкісна можливість, якщо говорити про екстрахоти, але за смаком хоч і з затримкою, але все ж таки приходить потужний опік і з’являється відчуття, що ви дихаєте вогнем із рота.
2. Другий важливий пункт це "Дні до збору врожаю"
У Komodo Dragon це 90-100 днів
Carolina Reaper має 90-150 днів
І з нашого досвіду на 90 днів сподіватись у нашому кліматичному поясі це розкіш, 150-180 днів це більш вірогідний результат (Carol.Reaper.), в той момент, як Комодо на 100-120 день вже радував нас врожаєм. 
3. Країна подхоження. Carolina Reaper це перець, що був винайдений в США і як, і більшість перців він має вибагливість до клімату притаманного південним регіонам США, Карибського басейну, Мексики, в той час, як Komodo Dragon був виведений британським селектором, клімат у Великобританії значно суровіший, що робить цей сорт чудовим і для нашого регіону. 

Білі плями на перці? Що робити, якщо з'являються плями на перці?
Білі плями на перці? Що робити, якщо з'являються плями на перці?

Листя або плоди перцю біліють?

Якщо ви нещодавно пересадили або винесли розсаду перцю на вулицю і поставили її на сонячне світло, її листя може побіліти.

Зазвичай листя починає білішати і вкриватись плямами через сонячні опіки, які досить часто зустрічаються у розсади, яку нещодавно висадили на вулицю. Важливо спочатку загартувати розсаду, щоб запобігти сонячним опікам, але іноді, навіть загартовані перці можуть отримати опіки, якщо на наступний день після посадки дуже жарко та сонячно.

Сонячні опіки виникають, коли помідори, перець, і інші овочі піддаються дії прямих сонячних променів під час спекотної погоди без попередньої адаптації до сонця. Дія променів фактично призводить до сонячного опіку, такого з яким щорічно зіштовхуються майже всі люди.


Листя перцю особливо чутливі до прямого сонця після вирощування в кімнатних умовах. Важливо загартувати їх, виносячи їх на вулицю і поступово адаптуючи їх до нових для них умов. Ми поміщаємо нашу розсаду в плямисту тінь на кілька годин у перший день, потім переміщуємо їх на сонце на годину на другий день, дві години на третій день, і так доходимо хоча б до 6-8 годин. Це допомагає листям створити «сонцезахисний крем» і стійкість до гарячого сонячного світла.


Уся розсада, вирощена в приміщенні, значно виграє від такого загартування! Так, це створює додатковий клопіт, але таким чином ви зможете уникнути додаткового стресу для розсади і можливо для себе (втратити розсаду точно не входить у ваші плани).


Для перцю також важливо дочекатися, поки температура повітря прогріється, і вночі не буде опускатись принаймні нижче 15 градусів, перш ніж висаджувати їх на вулицю. Перець, перестає рости і переходить у стан сну, якщо він піддається впливу температур нижче 10 градусів (якщо ви не вирощуєте перець Rocoto, який любить прохолодніші температури!).

Кожний такий температурний стрес і перехід у стан сну через пониження температури додасть до 2 тижнів затримки для розвитку перців. Тому краще перечекати і дочекатись справді теплої погоди для пересадки (або ж висаджувати в теплиці).

Не перезволожуйте перець!
Перезволоження може призвести до появи жовтого листя на рослинах перцю. Перець ненавидить коли коріння постійно знаходиться у вологому ґрунті , якщо це буде продовжуватись тривалий час, він почне в’янути, листя стане жовтуватим і блідим, а сам перець перестане рости. Завжди давайте добре просохнути ґрунту між поливами!


Ще однією причиною появи білого листя може бути борошниста роса.

Борошниста роса це грибкове захворювання, що вражає велику кількість садових культур. Листя вкривається борошнисто-білим нальотом. Борошниста роса може бути спричинена погодою, часто з’являється через великі перепади температур, наприклад якщо були теплі, сухі дні, а ночами вже почало холодати і значно зростала вологість. Якщо ваші рослини посаджені дуже кучно або використовується надмірна кількість добрив з високим вмістом азоту, це також може створити умови для появи борошнистої роси. Поливайте перці біля основи рослин, щоб вода не потрапляла на листя, і не перестарайтеся з добривами.

Білі плями на перці?
Якщо на стручках перцю є білі плями, це також спричинено сонячними опіками. Як і з листям, ваші перці просто обгоріли на сонці.

 

 

 

Вирощування перцю з насіння: наші 12 найкращих порад
Вирощування перцю з насіння: наші 12 найкращих порад

Використовуйте свіже насіння
При ідеальних умовах зберігання насіння перцю може бути життєздатним до 25 років, але, як правило, більш реальний термін найкращої схожості до 5 років. Чим старше стає насіння, тим менше шансів, що воно проросте. Зберігайте насіння в прохолодному, темному, сухому місці. Пам’ятайте, що насіння призначене для вирощування, тому садіть його! Звичайно, навіть старе насіння проросте, але ви маєте бути готовими до того, що відсоток схожості буде нижчим і йому може знадобитись більше часу, щоб прорости, тож запасайтесь терпінням. 

Температура
Щоб проростити, тримайте насіння перцю в постійному теплі та вологості, 25-33˚ С ідеально підходить для успішного проростання. Використовуйте тепловий килимок для розсади, щоб підняти температуру, не намагайтеся пророщувати перець у холодній кімнаті чи теплиці, це може зменшити ваші шанси на успішний сезон і ви втратите найважливіше — час. Після проростання прорідіть розсаду, щоб вона не тіснила одна одну, рекомендується по одній рослині на горщик. Ми «вирвемо» зайву розсаду перцю, а потім посадимо в інші горщики, це рішення про яке ви пошкодуєте намагаючись розплутати коріння рослин!

Будьте терплячі.
Деякому насінню супергострого перцю може знадобитися 4-6 тижнів, щоб прорости, тоді як багатьом  перцям потрібно 7-10 днів. Тому важливо не поспішати і чекати.

Почніть висаджувати перець у приміщенні за 6-8 тижнів до останніх прогнозованих заморозків.
Перець любить теплу погоду, тому важливо тримати його вдома, поки нічні температури не підіймуться хоча б вище 15-18 градусів. Перець дуже чутливий до морозів і починаю гальмувати розвиток при температурі нижче 10˚ С або ж в холодному ґрунті.

Не поливайте розсаду перцю!
Це поширена помилка багатьох садівників, досвідчених чи ні. Ми схильні надмірно поливати розсаду, а перець ненавидить вологі, мокрі корені. Тому дайте ґрунту просохнути між поливами рослин. Обов’язково використовуйте добре дренажну посадкову суміш у горщиках. Якщо ви бачите жовте листя на ваших рослинах перцю, і вони починають никнути, це свідчить про те, що ґрунт занадто вологий – переконайтеся, що ґрунт висихає між поливами. Ваші перці будуть набагато щасливіші!

Зріжте перші квіти перцю
Відщипніть кілька перших квіток на розсаді перцю, щоб спонукати її вкладати свою енергію в зростання сильніших коренів і листя, щоб пізніше ви мали більше перцю.

Створіть для перців протяг або механічний стрес
Після того як розсада проросте, ви можете заохочувати розсаду перцю ставати міцнішою, густішою та кремезнішою, обережно струшуйте паростки вашої розсади руками щодня або ви можете направити на розсаду вентилятор, який буде колихати вашу розсаду потоком повітря, кількох годин на день такого вітру цілком вистачить. На додачу до того, що розсада стане більшою, це допоможе запобігти в’янучості, поширеній хворобі саджанців, через яку вони в’януть і гинуть після сходів.

Загартуйте рослини перцю перед пересадкою у відкритий ґрунт.
Перед тим, як пересадити перці у відкритий ґрунт, ви маєте загартувати перці, почніть з кількох годин, кожен наступний день додавайте ще по годині. Це дозволить адаптуватися до зовнішньої погоди, сонця, вітру тощо, це значно зменшить стрес під час пересадки

 Висаджуйте на сонці!

Стежте, щоб рослини перцю були на сонці, рослинам потрібно принаймні 6-8 годин сонячного світла на день.


Не зловживайте підживленням азотом
Перець дуже добре реагує на добрива, спробуйте збалансовані органічні добрива або компостний чай. Також щороку використовуйте компост, щоб зберегти свій ґрунт насиченим природними поживними речовинами. Уникайте добрив з високим вмістом азоту. Вони створюють пишне листя, але саме це зменшує кількість перців в майбутньому.

Посадіть квіти біля свого перцевого саду
Запилення є ключовим фактором успішного вирощування перцю, і хоча перець може самозапилюватися за допомогою вітру, запилювачі дійсно можуть допомогти. Намагайтесь звести використання пестицидів до мінімуму! Переконайтеся, що перець вирощується у місці з хорошою циркуляцією повітря.

Збирання перцю
Багато перців збирають у незрілому стані (технічної стиглості), наприклад халапеньо – його збирають зеленим, хоча більшість сортів дозрівають до червоного, фіолетового, помаранчевого або жовтого кольору. З достиганням більшість перців набирають опік, аромат, смак стає менш терпким і наповнюється солодкістю. Смаки багатьох перців чилі посилюються під час смаження!

Чипотле, халапеньо, обов'язкова приправа ацтеків
Чипотле, халапеньо, обов'язкова приправа ацтеків

Scoville Heat Units

3,000-10,000 (помірний рівень гостроти)

Chipotle Meco Chiles (вимовляється «chuh-powt-lay meh-co»), Capsicum annuum, також називають чипотле меко, меко чипотле або чилі меко.

 

Що таке Chipotle Meco Chiles?
Чилі чипотле меко зустрічається значно рідше ніж чипотле моріта, це зрілі халапеньо, які залишаються на рослині значно довше, ніж ті, які збирають, як тільки вони достигають до червонного кольору і коптять як чипотле моріта. Цей додатковий час на рослині призводить до ще більш глибокого червоного кольору, і коли ці чилі починають втрачати вологу, їх починають збирати для перетворення на чипотле меко. У висушеному вигляді меко має колір від тьмяного до насиченого кавово-коричневого кольору зі зморшкуватою, ребристою поверхнею. Зазвичай вони від 5 до 10 в довжину і 2,5 в ширину, з середньою товщиною м'якоті.

Чипотле походить від слова науатль (вимовляється як «nä-wätl») chīlpoctli, що означає «копчений чилі».
 

Історія Чипотле
Стародавня місто Teotihuacan було найбільшим містом Мезоамерики і розташовувалося на північ від сучасного Мехіко. Вважається, що там проживало понад 200 000 людей. Перші жителі Теотіуакана (400 р. до н.е. – 1190 р. н.е.) коптили чилі за сотні років до ацтеків. Цей процес «сушіння на диму» спочатку використовувався для сушіння м’яса, але вони виявили, що копчення дозволяє зберігати чилі протягом більш тривалого періоду часу. Теотіуакан — ацтекська назва міста, що перекладається як «Місце богів»; Оригінальна назва не була розшифрована за збереженими гліфами або стародавньою системою письма, які були знайдені на місці під час розкопок. Ацтеки навчилися коптити перець халапеньо, тому що м’ясисті товсті стінки свіжого халапеньо важко висушуються на сонці і схильні до гниття.

Халапеньо названі на честь міста Xalapa (часто пишеться як Jalapa) у штаті Веракрус, хоча їх там більше не вирощують у комерційних цілях. Вони також відомі під іменами cuaresmeños, gordo або Lenten chiles. У Веракрусі халапеньо називають chiles gordos, або «жирний чилі». У Пуебла та Оахаці їх також можуть називати хуачінанго, або «червоні окуні».

Бернардіно де Саагун, францисканський монах і священик-місіонер, прибув до Нової Іспанії — сучасної Мексики — у 1529 році. Він був першовідкривачем етнографом і прибув, щоб провести систематичне вивчення народу ацтеків та їхньої культури. Він швидко вивчив мову науатль і провів наступні 60 років, вивчаючи ацтеків та їх спосіб життя. Він писав про страву, яку він їв у Чолулі (сучасна Пуебла) під назвою теацин, до якої входив соус із змішаних чилі Чипотле та Пасілья.

Вирощування чипотле в Чилі
Рослини халапеньо зазвичай досягають висоти від 75 до 100 см з одним головним стеблом. Ці багаторозгалужені рослини мають листя від світлого до темно-зеленого кольору, розміром приблизно 5 см в ширину і 8 см в довжину. Пелюстки квітів (віночки) білі, не містять плям і дозрівають у конічні та циліндричні стручки, які мають приблизно 3 см в ширину і 5-7 см  в довжину. Більшість халапеньо збирають ще незрілими і мають звичний зелений колір. Повний період росту халапеньо становить від 70 до 80 днів, а за ідеальних умов зростання кожна рослина дає від 25 до 35 стручків.

У Мексиці їх вирощують в основному в Оахаці, в долині річки Нижній Палалоапан і на півночі Веракруса. Чилі халапеньо можна вирощувати в різних типах ґрунтів і кліматичних умовах, хоча найкраще вони ростуть у напівпосушливому кліматі.

На типовому полі халапеньо виробник робить кілька проходів, збираючи незрілі зелені халапеньо для місцевих ринків. Наприкінці вегетаційного періоду решта халапеньо повністю дозріває, перетворюючись на блискучі червоні перці, їх або збирають і продають як червоні халапеньо, або збирають і коптять, щоб отримати Chipotle Morita Chiles. Чилі халапеньо, яким судилося стати меко чилі, залишаються на рослині навіть після цієї стадії, поки чилі не почнуть втрачати вологу, це момент, коли їх збирають і сушать копченням.

Chipotle Meco Chiles коптять приблизно вдвічі довше, ніж "Moritas", що надає їм більш інтенсивний і насичений смак. На півночі Мексики повністю дозрілі червоні халапеньо коптять у великих ямках на стійках з бамбука, металу або дерева. Неподалік споруджено іншу яму, в якій розташовується вогонь, і є сполучний тунель, куди протяги повітря тягнуть дим вгору і над висихаючими стручками чилі. Чилі Chipotle зазвичай коптять з використанням деревини дуба або пекан.
 
Смак Чипотле Меко
Димний зі злегка пряною, трав'янистою фруктовістю.
 

Яка різниця між Меко та Морітою?
Хоча обидва вони походять із дозрілого халапеньо, є кілька відмінностей. Chipotle Meco Chiles має інтенсивніший димний аромат. Що стосується тепла, то різниця ледь помітна, але у Меко гострота зазвичай вища. Найголовніша відмінність у тому, що меко значно важче знайти, адже в основному його використовують лише у Мексиці, на ринку США майже відсутній. 

Як використовують Меко Чипотле?
Чипотле меко додає глибоку земляну пряність стравам мексиканської кухні. Що цікаво цей перець додають не тільки до солоних, дуже часто додають до солодких страв. Використовується в традиційних стравах, таких як квасолевий суп, моли, сир пименто, томатільо сальса, рибні тако та стейк на грилі. У Мексиці зволожені Чипотле меко традиційно фарширують м’яким сиром і смажать у знаменитій різдвяній страві регіону Пуебла під назвою «chile navideño».

Після регідратації плодоніжка та насіння Meco Chile видаляються, а м’якоть змішується з чилі пастою, глазур’ю, маринадом та соусом. Ці регідратовані перці також можна включати в запіканки, страви з квасолі, соуси та сальси, або їх можна нарізати кубиками та перемішати в чилі, супи та рагу. Мелений порошок Чипотле Меко можна додавати в тісто для брауні та торта, щоб отримати дивовижно м'яку та приємну гостроту.

Добре поєднується з яловичиною, куркою, медом, свининою, картоплею, помідорами, а також з аннато, кінзою, кмином, імбиром, мексиканським орегано, петрушкою, шавлією та томатним порошком.
 

Як вирощувати перець у горщиках?
Як вирощувати перець у горщиках?

Чи знаєте ви, що можна вирощувати перець у горщиках?
Ви можете виростити будь-який з перців прямо у себе вдома в горщику просто на підвіконні

Цього року додайте більше перцю у свій сад! Вирощування перцю в горщиках – це чудовий спосіб розширити свій сад, ви можете розмістити горщики на підвіконнях або балконах, щоб збільшувати врожай кожного сезону.

Вирощуйте перець в горщиках для продовження вегетаційного періоду:
Одна з найважливіших переваг вирощування у горщиках в тому, що перці дуже чутливі до холоду, тому, якщо у вас пізні весняні заморозки або ранні осінні заморозки, ви можете перенести рослини у тепле захищене місце, щоб вони не замерзали. А коли знову приходить тепло, просто перенесіть свої кущі на вулицю. (якщо у вас є свій двір)
Перець може давати вам свої плоди протягом багатьох років.
 
Розмір горщика для перців
Вам знадобляться великі горщики, щонайменше 25-30 см у глибину та 30 см у ширину. Перець має велику кореневу систему, якій потрібно місце для розвитку. Переконайтеся, що в ньому достатньо дренажних отворів і швидко дренуючого ґрунту, ви ж не хочете, щоб ваші перці знаходились у перезволоженому ґрунті!

Ґрунт для перцю в горщиках
Якщо ви вирощуєте перець у горщиках, вам потрібен добре дренований ґрунт. Для перцю одна з найнеприємніших речей - перезволожена коренева система. Перець у вологому ґрунті почне жовтіти та в’янути, і врешті-решт загине! Найкраще дати ґрунту трохи підсохнути між поливами, щоб коріння дихало. Перець — це «королеви драм», і як ви вже могли зрозуміти пересушений ґрунт їх теж не влаштує, результат буде такий самий, вони почнуть в'янути, тому спочатку перевірте ґрунт, а потім, якщо він справді висох на 2-3 см час поливати.

Коли пересаджувати перець в горщики
Коли ваша розсада досягне 10-15 см це буде ідеальний час для пересадки в великий горщик. Якщо ви плануєте виносити ваші горщики в сад на літній час ви маєте пам'ятати, що спочатку рослину потрібно підготувати до сонячних променів, вітру та перепаду температури, почніть з того, що ви залишите ваші рослини на годину на вулиці, в ідеалі десь у затінку і потім день за днем збільшуйте час на відкритому повітрі на годину, робіть це протягом тижня, це дозволить звикнути до вітру та сонця і вже потім можете залишати ваші рослини на вулиці. 

Добриво для перцю в горщиках
Якщо ви вирішили вирощувати перець в горщиках їм буде корисно регулярне підживлення добре збалансованим органічним добривом або компостним чаєм. Уникайте добрив з високим вмістом азоту, вони створюють пишне листя, а не плоди! Не зловживайте добривами, ви можете перевантажити кореневу систему!

Найпростіші у вирощуванні в горщиках
Почніть з вирощування халапеньо, це досить прості у вирощуванні рослини, які дадуть вам добрий врожай вже на перший рік

Увесь асортимент насіння

 

Найгостріший перець у світі в 2022 році
Найгостріший перець у світі в 2022 році

Цікаво, хто займає титул найгострішого у світі перця у 2022 році?

А нічого не змінилось, Carolina Reaper залишається чинним рекордсменом Гіннеса, як найгостріший перець у світі. Багато інших «нових» перців, таких як «Дихання дракона» та «Перець Х», стверджують, що вони пекучіші, але ніхто не переміг Каролінського короля.

Можливо колись ми побачимо всі ці нові сорти з підтвердженою гостротою і тоді їх внесуть до книги рекордсменів, але до того часу жнець Кароліни утримує свою позицію!


Тут ви зможете знайти насіння Carolina Reaper!

Почему мои перцы такие маленькие?
Почему мои перцы такие маленькие?

У вас довольно часто возникает вопрос:

Почему мои перцы такие маленькие?

Существует ряд причин, по которым ваш перец может не увеличиваться в размерах.

Слишком яркий свет на этапе рассады:
Недавно у нас был опыт когда мы разместили сверхъяркий прожектор над нашими саженцами на расстоянии около 20 см. К сожалению, он был слишком мощнымм - если бы разместили его на большей высоте сажнце были бы в порядке.
Но, поскольку они находились довольно близко к сверхъяркому светодиодному свету, света было в переизбытке, мы довольно быстро заметили, что с перцами что-то не так, изменили направления света в отражатель и уже от него на перцы, но к тому моменту растения уже испытали избыточный стресс и остановились в росте, вскоре они изменили цвет на пурпурный и сбросили листья. После мы поменяли исчтоник света, но перцы так и не восстановились, они практически остановились в росте, хоть и начали пускать новые листья. 

Избыточный полив

Еще одна распространенная проблема, которая приводит к появлению замедления роста перца, - это чрезмерный полив.

Если ваши растения перца находятся в переувлажненной почве вскоре вы заметите как листья перца пожелтеют, а некоторые начнут опадать. Рост замедлится или полностью прекратится.
Конечно же перец требует полив, но его корневая система не переносит переувлажненную почву, вам нужно поддерживать слегка влажное состояние почвы. Лучше всего позаботиться о хорошем дренаже, чтобы вода стекала, это позволит брать перцам необходимое количество влаги.

Еще несколько советов по выращиванию перца:

  • Обеспечьте доступ к солнечным лучам.

После пересадки в открытый грунт или теплицу вы заметите как перец ускорится в росте, главное условие это достаточное количество солнца.

Если становится очень жарко, выше 32 °С, следует подумать о том как затенить перец, чтобы его не пожгло, хотя если у вас уже сформировались здоровые, крепкие кусты, они смогут сами затенять свой цвет и плоды от солнца.

Не забывайте закаливать рассаду перед пересадкой в ​​открытый грунт!

 

 

  • Не злоупотребляйте удобрениями

Чрезмерное удобрение перца приводит к появлению густых растений, но задерживает цветение и плодоношение, в итоге у вас просто не будет перца! Избыточное удобрение также может стать стрессом для перца, он может пожелтеть и начнут опадать листья (Мы в этом году просто пожгли части кустов перца корневую систему).

Добавление свежего компоста каждый год в садовую почву может помочь сохранить питательные вещества для здорового перца.

Избегайте химических удобрений с высоким содержанием азота. Если вы используете удобрения, поищите те, что содержат минимум азота и больше фосфата и калия.

 

 

 

  • Не пересаживайте растения перца.

на улице, когда слишком холодно!

Перцы любят температуру в идеале выше 60˚F - температура ниже 50˚F может остановить рост перца и сделать его маленьким. Обязательно закалите саженцы перед пересадкой и дождитесь, пока почва не прогреется с наступлением теплой погоды, после того, как минуют все шансы заморозков. Если после пересадки перца на улицу ожидаются поздние похолодания, согрейте его, если можете, накрыв его. Гидравлические стены, ведра и небольшие домики-обручи - отличный способ согреть их в холодные ночи, во время холодных или сильных поздних весенних штормов.

 

Не беспокойтесь слишком сильно, если ваши перцы не начнут расти сразу после пересадки, они должны сначала прижиться и вырасти под землей. Вы также обнаружите, что как только наступит летняя температура 70-80˚F, перец начнет расти намного быстрее! Это растения, любящие жаркую погоду.