Про перці

Категорії
Що ж таке той чіпотле?
Що ж таке той чіпотле?

В основному чіпотле - це стиглий, копчений червоний халапеньо (jalapeno). Chipotle в оригіналі вимовляється як [chi-poht-lay], українською пишеться чіпотле, слово походить від слова "chilpoctli" (що означає "копчений чилі") і в основному використовується в мексиканській і похідними (натхненними) від мексиканської кухні.

Існує два основних типи чіпотле (chipotle) ​​чилі, "Моріта" і "Меко", - це копчені червоні стиглі халапеньо (jalapeno). Чилі Меко залишають на кущі після їх повного дозрівання, їх буквально тримають на кущі до тих пір, поки вони не почнуть втрачати свою вологу і висихати прямо на кущі, після чого їх збирають і піддають копченню димом на протязі декількох днів, під час копчення ягода втрачає до 90% власної ваги, перетворюючись на подобу сухофрукту.

За шкалою пекучості має близько 2500 - 10000 SHU і є більш гострим ніж свіжий халапеньо.

Чіпотле Меко також називають Чилі "Меко", (Chipotle Tipico). Він має сірувато-коричневий колір, досить жорсткий, і часто описується як схожий на сигару. Чіпотле Меко коптиться в два рази довше, що надає йому більш насичений і інтенсивний смак.

Аромат: профіль аромату димний зі злегка пряним, трав'янисто-фруктовим відтінком.

Чіпотле є ключовим інгредієнтом мексиканської кухні. У ньому об'єднуються природна пекучість халапеньо і димний аромат.

Його використовують в приготуванні супів, додають в такі соуси як сальса і молі, використовують при гасінні м'яса і овочів. Використовують в маринаді адобо. Він забезпечує дивовижно м'яку і приємну гостроту.

Чіпотле сприяє поліпшенню травлення, знижує рівень холестерину, сприяє кращому живленню тканин.

Як вирощувати перець у горщиках?
Як вирощувати перець у горщиках?

Чи знаєте ви, що можна вирощувати перець у горщиках?
Ви можете виростити будь-який з перців прямо у себе вдома в горщику просто на підвіконні

Цього року додайте більше перцю у свій сад! Вирощування перцю в горщиках – це чудовий спосіб розширити свій сад, ви можете розмістити горщики на підвіконнях або балконах, щоб збільшувати врожай кожного сезону.

Вирощуйте перець в горщиках для продовження вегетаційного періоду:
Одна з найважливіших переваг вирощування у горщиках в тому, що перці дуже чутливі до холоду, тому, якщо у вас пізні весняні заморозки або ранні осінні заморозки, ви можете перенести рослини у тепле захищене місце, щоб вони не замерзали. А коли знову приходить тепло, просто перенесіть свої кущі на вулицю. (якщо у вас є свій двір)
Перець може давати вам свої плоди протягом багатьох років.
 
Розмір горщика для перців
Вам знадобляться великі горщики, щонайменше 25-30 см у глибину та 30 см дюймів у ширину. Перець має велику кореневу систему, якій потрібно місце для розвитку. Переконайтеся, що в ньому достатньо дренажних отворів і швидко дренуючого ґрунту, ви ж не хочете, щоб ваші перці знаходились у перезволоженому ґрунті!

Ґрунт для перцю в горщиках
Якщо ви вирощуєте перець у горщиках, вам потрібен добре дренований ґрунт. Для перцю одна з найнеприємніших речей - перезволожена коренева система. Перець у вологому ґрунті почне жовтіти та в’янути, і врешті-решт загине! Найкраще дати ґрунту трохи підсохнути між поливами, щоб коріння дихало. Перець — це «королеви драм», і як ви вже могли зрозуміти пересушений ґрунт їх теж не влаштує, результат буде такий самий, вони почнуть в'янути, тому спочатку перевірте ґрунт, а потім, якщо він справді висох на 2-3 см час поливати.

Коли пересаджувати перець в горщики
Коли ваша розсада досягне 10-15 см це буде ідеальний час для пересадки в великий горщик. Якщо ви плануєте виносити ваші горщики в сад на літній час ви маєте пам'ятати, що спочатку рослину потрібно підготувати до сонячних променів, вітру та перепаду температури, почніть з того, що ви залишите ваші рослини на годину на вулиці, в ідеалі десь у затінку і потім день за днем збільшуйте час на відкритому повітрі на годину, робіть це протягом тижня, це дозволить звикнути до вітру та сонця і вже потім можете залишати ваші рослини на вулиці. 

Добриво для перцю в горщиках
Якщо ви вирішили вирощувати перець в горщиках їм буде корисно регулярне підживлення добре збалансованим органічним добривом або компостним чаєм. Уникайте добрив з високим вмістом азоту, вони створюють пишне листя, а не плоди! Не зловживайте добривами, ви можете перевантажити кореневу систему!

Найпростіші у вирощуванні в горщиках
Почніть з вирощування халапеньо, це досить прості у вирощуванні рослини, які дадуть вам добрий врожай вже на перший рік

Увесь асортимент насіння

Найгостріший перець у світі в 2022 році
Найгостріший перець у світі в 2022 році

Цікаво, хто займає титул найгострішого у світі перця у 2022 році?

А нічого не змінилось, Carolina Reaper залишається чинним рекордсменом Гіннеса, як найгостріший перець у світі. Багато інших «нових» перців, таких як «Дихання дракона» та «Перець Х», стверджують, що вони пекучіші, але ніхто не переміг Каролінського короля.

Можливо колись ми побачимо всі ці нові сорти з підтвердженою гостротою і тоді їх внесуть до книги рекордсменів, але до того часу жнець Кароліни утримує свою позицію!


Тут ви зможете знайти насіння Carolina Reaper!

Почему мои перцы такие маленькие?
Почему мои перцы такие маленькие?

У вас довольно часто возникает вопрос:

Почему мои перцы такие маленькие?

Существует ряд причин, по которым ваш перец может не увеличиваться в размерах.

Слишком яркий свет на этапе рассады:
Недавно у нас был опыт когда мы разместили сверхъяркий прожектор над нашими саженцами на расстоянии около 20 см. К сожалению, он был слишком мощнымм - если бы разместили его на большей высоте сажнце были бы в порядке.
Но, поскольку они находились довольно близко к сверхъяркому светодиодному свету, света было в переизбытке, мы довольно быстро заметили, что с перцами что-то не так, изменили направления света в отражатель и уже от него на перцы, но к тому моменту растения уже испытали избыточный стресс и остановились в росте, вскоре они изменили цвет на пурпурный и сбросили листья. После мы поменяли исчтоник света, но перцы так и не восстановились, они практически остановились в росте, хоть и начали пускать новые листья. 

Избыточный полив

Еще одна распространенная проблема, которая приводит к появлению замедления роста перца, - это чрезмерный полив.

Если ваши растения перца находятся в переувлажненной почве вскоре вы заметите как листья перца пожелтеют, а некоторые начнут опадать. Рост замедлится или полностью прекратится.
Конечно же перец требует полив, но его корневая система не переносит переувлажненную почву, вам нужно поддерживать слегка влажное состояние почвы. Лучше всего позаботиться о хорошем дренаже, чтобы вода стекала, это позволит брать перцам необходимое количество влаги.

Еще несколько советов по выращиванию перца:

  • Обеспечьте доступ к солнечным лучам.

После пересадки в открытый грунт или теплицу вы заметите как перец ускорится в росте, главное условие это достаточное количество солнца.

Если становится очень жарко, выше 32 °С, следует подумать о том как затенить перец, чтобы его не пожгло, хотя если у вас уже сформировались здоровые, крепкие кусты, они смогут сами затенять свой цвет и плоды от солнца.

Не забывайте закаливать рассаду перед пересадкой в ​​открытый грунт!

 

 

  • Не злоупотребляйте удобрениями

Чрезмерное удобрение перца приводит к появлению густых растений, но задерживает цветение и плодоношение, в итоге у вас просто не будет перца! Избыточное удобрение также может стать стрессом для перца, он может пожелтеть и начнут опадать листья (Мы в этом году просто пожгли части кустов перца корневую систему).

Добавление свежего компоста каждый год в садовую почву может помочь сохранить питательные вещества для здорового перца.

Избегайте химических удобрений с высоким содержанием азота. Если вы используете удобрения, поищите те, что содержат минимум азота и больше фосфата и калия.

 

 

 

  • Не пересаживайте растения перца.

на улице, когда слишком холодно!

Перцы любят температуру в идеале выше 60˚F - температура ниже 50˚F может остановить рост перца и сделать его маленьким. Обязательно закалите саженцы перед пересадкой и дождитесь, пока почва не прогреется с наступлением теплой погоды, после того, как минуют все шансы заморозков. Если после пересадки перца на улицу ожидаются поздние похолодания, согрейте его, если можете, накрыв его. Гидравлические стены, ведра и небольшие домики-обручи - отличный способ согреть их в холодные ночи, во время холодных или сильных поздних весенних штормов.

 

Не беспокойтесь слишком сильно, если ваши перцы не начнут расти сразу после пересадки, они должны сначала прижиться и вырасти под землей. Вы также обнаружите, что как только наступит летняя температура 70-80˚F, перец начнет расти намного быстрее! Это растения, любящие жаркую погоду.Сбор урожая перца
Сбор урожая перца

Сбор перца:
Как узнать, что перец готов к сбору?

Конечно же все зависит от сорта перца, обязательно изучите информацию о перце (чаще всего средний срок созревания указывается на упаковке от перца) который вы выращиваете. Большинство сортов перца меняют цвет с зеленого на красный, оранжевый, шоколадный, фиолетовый и т.д., есть сорта, которые могут лишь изменить свой цвет с зеленого на темно-зеленый или светло-зеленый. 

Некоторые сорта предназначены для сбора красными, а некоторые - зелеными. Красный чили обычно сушат (например, Ристрас) и часто используют для приготовления красного порошка чили или для приготовления блюд из чили в течение всего года. Зеленый чили чаще всего жарят, очищают от кожуры и семян, чтобы использовать его для всего, от тушеного зеленого чили до пиццы и гамбургеров. Болгарский перец изначально имеет зеленый цвет, и некоторые собирают его еще зеленым в состоянии технической спелости, в то время как другим позволяют дольше оставаться на растении, чтобы они созрели до желтого или красного цвета набрались большего аромата и сладости. 

 

Когда собирать перец?
Если вы собираете, зеленые чили и не уверены, что ваш перец уже созрел, наш совет - выбрать один и попробовать его, если он еще не набрался вкуса, дайте ему еще немного времени и попробуйте еще раз позже, пока они не станут более ароматными и не исчезнет терпкость и горечь.

Влияет сбор перца на появление новой завязи?
Да, если вы соберете перец, уже скоро вы заметите появление новых цветков. Нам также нравится отщипывать первые соцветия на рассаде перца, чтобы они вкладывали больше энергии в рост.

Можно использовать перец как многолетнее растение?
Хотя перцы обычно выращивают как однолетние растения, если вам повезло и вы находитесь в безморозном климатическом поясе, или же у вас есть теплицы с подогревом, перцы смогут жить у вас как многолетние растения, после того как вы соберете весь урожай перца на какое-то время перец возьмет паузу, а через время он повторно зацветет. 

В каком месяце вы собираете перец?
Это зависит от того, где вы живете, вы можете собирать перец в теплице или в тропиках круглый год.
В регионах с зимой обычно высаживают семена перца в помещении в феврале/марте/апреле и пересаживают на улицу весной, когда уже миновали все риски заморозков. Сбор перца начинается в июне/июле/августе, в зависимости от сорта.
Для выращивания экстрахотов, может потребоваться длительный вегетационный период, например, для сбора урожая Carolina Reaper может потребоваться 90+ дней, а для Ghost Pepper может потребоваться до 110+ дней! 

Что делать с острым перцем после сбора урожая?
Перед вами множество вариантов, ферментируйте, варите, маринуйте, ешьте свежими, экспериментируйте на своей кухне.

 

Як вирощувати перець
Як вирощувати перець

Як вирощувати перець

Можливо вам здається, що вирощувати перець з насіння складно, але це лише до тих пір, поки ви не спробуєте! Ми постійно розширюємо асортимент насіння перців, в нашому асортименті ви зможете знайти все від халапеньо до Подиху Дракона і можливо колись в асортименті з'явиться і довгоочікуваний Pepper X.

Загальні поради по вирощуванню перцю:

Де вирощувати:
Всім перцям необхідний тривалий теплий вегетаційний період. Вирощування у відкритому ґрунті підходить лише для сортів з маленьким вегетаційним періодом, заморозки здатні знищити ваш майбутній урожай. У США часто використовується технологія "Raised beds" (Підйомні грядки або великі контейнери), грядки для вирощування рослин, які вище рівня землі, за рахунок ізоляційних матеріалів, такі грядки мають більшу температуру ґрунту. Також ідеально підійдуть теплиці.

Перці люблять сонце:
Важливо вибрати ділянку саду, на якій сонячне світло потрапляє мінімум 6-8 годин. Чим більше сонячного світла, тим більше чилі! При дотриманні ідеальних умов перець можна вирощувати в приміщенні. Але для цього вам знадобиться штучне світло, в ідеалі вам необхідна окрема кімната в якій ви зможете створити оптимальну вологість і підтримувати постійну температуру.

 

Коли починати садити насіння:
Ви можете починати посадку насіння в середині січня (залежно від сорту дати можуть зміщуватись на більш пізні). Перець любить теплу погоду, тому вам доведеться тримати його в приміщенні, поки нічні температури не дійдуть до 18-21 градуса - перець не любить холоду і дуже чутливий до морозу.

Посадка насіння:
Перше що вас здивує - проростання насіння. Воно проростає набагато повільніше, ніж, наприклад, насіння томатів і салату. Звичайно ж сіяти насіння краще в приміщенні де завжди зберігається тепла температура. Ви також можете замочити насіння в теплій воді на ніч перед посадкою (також можна використовувати органічний підсилювач росту).

Посійте по одному насінню в кожне відділення лотка для розсади на глибину приблизно 5-6 мм в попередньо зволожений ґрунт для розсади (Використовуйте ґрунт з нейтральним pH).

Секрет проростання насіння перцю чилі в тому, щоб тримати його в теплі! Температура ґрунту повинна залишатися в межах 25 - 32 C для найбільш успішного і швидкого проростання.

Підтримуйте ґрунт злегка зволоженим. Не зволожуйте занадто сильно. Бережіть ґрунт від потрапляння прямих сонячних променів, поки не з'являться перші паростки. В середньому проростання має відбутися протягом 7-21 дня (в залежності від сорту може зайняти до 40 днів), так що наберіться терпіння і не відмовляйтеся від них до останнього!

Зміцнення рослин:
Як тільки перці проростуть, ми рекомендуємо поставити в приміщенні вентилятор, періодично включати його зі спрямованим легким потоком вітру від вентилятора на саджанці, щоб зміцнити їх стебла. Це допоможе вберегти насіння вів відсиріванню (поширене захворювання, через яке саджанці зморщуються і гинуть). Циркуляція повітря одна з найважливіших речей від якої буде залежати успіх! Якщо у вас немає вентилятора, ви також можете щодня чистити саджанці руками, щоб зміцнити їх стебла і допомогти їм стати кремезнішими, а не тонкими й довгоногими. Часто саджанці бувають тонкими та довгоногими, тому що відсутня циркуляція повітря, тому використання вентилятора і щоденне чищення їх руками допоможуть. Крім того, переконайтеся, що джерело світла знаходиться якомога ближче до саджанців (максимально допустима висота, щоб не спалити саджанці) і переміщайте його вгору в міру того, як вони стають вище.

Пам'ятайте: слабкі або тонкі саджанці не обов'язково означають, що їм потрібно більше світла, можливо їм просто не вистачає джерела стресу, чистка або ж спрямований потік повітря будуть найкращим стимулятором зміцнення.

Також не допускайте надмірного поливу розсади!
Перець Чилі не любить перезволожений ґрунт. Надмірний полив - перша причина затримки росту і хворобливості рослин! Якщо паростки перцю відстають у рості або у них жовтіє листя, швидше за все, причина в перезволожені. Дайте їм трохи підсохнути між поливами!

Пересадіть саджанці в 10 сантиметрові склянки з добре дренованою ґрунтовою сумішшю, як тільки з'явиться другий набір справжніх листків.

 

Скільки світла потрібно розсаді?
Від 12 до 16 годин світла потрібно вашій розсаді. Не рекомендуємо цілодобове освітлення, рослинам теж потрібен відпочинок! Влаштуйте їм режим день-ніч.

Пересадка:
Не пересаджуйте у відкритий ґрунт, поки постійна температура не досягне як мінімум вище 18 градусів, навіть вночі. Прохолодні нічні температури можуть призвести до зупинки зростання, а морози можуть дуже легко вбити ваші рослини.

Коли ви будете готові до пересадки на відкрите повітря, робіть це дуже обережно, загартувавши розсаду. Багато гровер-новачків беруть саджанці на вулицю і відразу ж садять, не даючи їм звикнути до свіжого вітру, сонячних променів і перепадів температури. Влаштуйте поступове знайомство з навколишнім середовищем. Поставте горщики для розсади на відкритому повітрі, в перший день на пару годин на сонці, за тим додавайте годину або дві кожен наступний день. Робіть це протягом 10 днів. На 10-й день залиште їх на ніч в горщиках (температура повітря не повинна падати нижче 18 градусів).

На наступний ранок, поки не стало надто спекотно, обережно пересадіть у вологий ґрунт. Не дозволяйте корінню висихати під час пересадки, це може статися дуже швидко, якщо ви не будете обережні. Розсадіть саджанці на відстані 70-90 см одне від одного.

Збільшення врожаю:
Перед пересадкою прищипніть всі суцвіття, щоб рослини вкладали більше енергії в зростання. Рослини будуть вкладати більше енергії у своє коріння і рости.

Полив:
Регулярно поливайте рослини. Намагайтеся, щоб ґрунт був злегка вологим. Уникайте надмірного поливу! Між поливами дайте ґрунту трохи підсохнути. Полив зверху сприяє появі цвілі та інших хвороб рослин, тому найкраще поливати біля основи рослини та рано вранці. Крапельний полив по таймеру - ідеальний варіант.

Ретельно просапайте травичку. Додайте 5-6 см органічної мульчі, наприклад, деревної тріски, соломи або опалого листя. Це буде стримувати ріст бур'янів, зберігаючи при цьому ґрунт теплим і вологим.

Добрива:
Перець - легкий в цьому плані, його слід регулярно підгодувати добре збалансованими органічними добривами або компостним чаєм. Уникайте добрив з високим вмістом азоту. Вони створюють пишне листя, але плоди перцю будуть поганими.

Компост:
Перець любить компост! Як і у випадку з усіма овочами, додавання великої кількості хорошого компосту у ваш сад допоможе поліпшити ґрунт. Компост - це безкоштовне природне добриво!

Запилення:
Правильне запилення - ключ до успішного вирощування перцю. Намагайтесь завести бджіл та інших корисних комах, вирощуючи квіти у своєму саду. Не використовуйте пестициди! Переконайтеся, що перець вирощується в місці з хорошою циркуляцією повітря.

Якщо ваші рослини перцю дають квіти, але не плодоносять, можливо, вам доведеться запилювати їх вручну. Візьміть невеликий чистий пензлик і обережно почистьте центральний бутон кожної квітки. Ідея полягає в поширені пилку від квітки до квітки.

Збір врожаю:
Перець зазвичай збирають на стадії незрілості. Наприклад, традиційний болгарський перець збирають зеленим, хоча більшість сортів дозрівають червоним, помаранчевим або жовтим. Перець можна збирати на будь-якій стадії росту, але його аромат повністю не розкривається до зрілості. Це може створити дилему для домашнього садівника, адже частий збір врожаю збільшує врожайність. 

 

Як поводитися з гострим перцем:
Завжди надягайте рукавички при роботі з гострим перцем і уникайте контакту з обличчям або очима. Добре підійдуть одноразові рукавички. Капсаїцин, маслянисте з'єднання, яке виділяє тепло в гострому перці, в основному зосереджено в стінках, перетинках і насінні. Чутливість до нього різна. Після роботи з гострим перцем ретельно вимийте ріжучі поверхні, інструменти для приготування і ножі, перш ніж використовувати їх для приготування іншої їжі.

Сподіваємося, що поради зібрані тут чимось зможуть допомогти вам, вдалого врожаю!