Що означає «Дні до збору врожаю»?

Категорії

На більшості пачок з насінням ви зможете знайти наступне «кількість днів до збору врожаю» і далі якісь цифри, в цьому тексті ми поговоримо про те, що ж означають ці цифри. Якщо ви раніше нічого не вирощували, це може трохи спантеличити.

Число «днів до збору врожаю» говорить вам, скільки часу може пройти для того, щоб ваш перець дозрів, від моменту пророщування насіння і до моменту збору врожаю. Це число відрізняється для кожного перцю, оскільки різні сорти потребують різного часу для дозрівання. Після посадки перцю починається відлік до збору врожаю.

Проте слід мати на увазі, що число днів до збору врожаю - це лише середня оцінка, яка може змінюватися в залежності від багатьох факторів, таких як умови росту рослини і середовища, де вона вирощується.

Що означають дні до збору врожаю?

Як вже згадувалося, число днів до збору врожаю відноситься до прогнозованного часу, який пройде від посадки перцю до того, як можна почати збирати дозрілі плоди.

Термін «число днів до збору врожаю» має різні значення залежно від того, до чого його застосовують, це може бути насіння, або розсада. Для перцевого насіння, посадженого в землю, число днів до збору врожаю означає час від посіву до дозрівання. Тоді як для перцевої розсади, яка вирощена в приміщенні, термін починається з моменту пересадки в город або теплицю до дозрівання.

Чому важливо знати дні для збору врожаю?

Садівники використовують це число, щоб дізнатись, як довго вони можуть вирощувати певні перці на відкритому повітрі. Це знання корисне з кількох причин:

Сезон вирощування
Сезони вирощування це період між останнім заморозком навесні та першим сильним заморозком восени. Якщо ви мешкаєте в місцях з короткими сезонами вирощування, то ви, можливо, захочете почати вирощувати рослини в приміщенні, перш ніж вони можуть бути пересаджені надвір чи в теплицю (це дасть вам можливість отримати більшу кількість врожаю з кожного куща за сезон). Рослини перців можуть загинути від різкого падіння температури, повітряної та ґрунтової вологості, а також від змін погодних умов, що приходять з осінню.

Вирощування кількох видів перців
Число днів до збору врожаю також дає садівникам змогу знати, скільки перців вони можуть виростити протягом цього періоду. Деякі види перців мають коротший термін дозрівання, ніж інші; наприклад, збір халапеньо почнеться значно швидше ніж примарного перцю. Садівники використовують число днів до збору врожаю для планування вирощування перців на майбутнє та для визначення того, чи будуть збирати різні види перців одночасно. Також є можливість відсіяти сорти, які скоріш за все ви не встигнете виростити на відриктому ґрунті. Або ж це допомогає спланувати ідеальний момент висадки розсади в приміщенні, щоб до моменту, коли можна буде пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт мати дорослі рослини перців.


Фактори, що впливають на кількість днів для збору врожаю перцю

Для вирощування рослин перцю вам потрібно знати дату останнього морозу у вашому регіоні. Чим північніше ви живете, тим коротшим буде ваш вегетаційний період. Майте на увазі: ви завжди маєте слідкувати за прогнозом погоди і орієнтуватись на нього, оскільки прогнонозвані дати останніх морозів не гарантовані.

Погода
Якщо говорити про погоду, то вона відіграє величезну роль у вирощуванні перцю. Коливання температури (низька або висока температура) впливає на цвітіння рослин. Квіти – це те, що в майбутньому дасть вам плоди, тому, якщо ваші рослини перцю відчувають спеку або прохолодну погоду під час цвітіння, це стане причиною гальмування їх росту і врожайність перцю може бути нижчою ніж була у ваших очікуваннях. В ідеалі, якщо ваші перці будуть зростати в діапозоні температур 20-32 градуси.

Загалом, рослинам перцю потрібно 6-12 годин прямого сонячного світла щодня, щоб рости та правильно фотосинтезувати. Тому кількість сонця, яку отримує ваш регіон, також відіграє роль у тому, скільки часу знадобиться, поки ваші перці дозріють для збору.

Ґрунт
Погодні умови, такі як посушливість та перезволоження, впливають на ґрунт, у якому знаходяться ваші рослини. Це впливає на кількість поживних речовин у ґрунті, необхідних для того, щоб ваша рослина перцю могла рости та виробляти найкраще, на що вона здатна. Догляд за ґрунтом вашої рослини має вирішальне значення. Правильне внесення добрив дасть йому поштовх і можливість повноцінно зростати. 


Як обчислюється кількість днів до збору врожаю?
Процес не дуже складний, але є свої складності. Виробники роблять ці оцінки на основі середнього часу, який потрібен певному виду рослини, щоб вирости та дати плоди.

Але серед фермерів і виробників є багато дискусій щодо визначення того, коли починати відлік днів до збирання врожаю. Деякі виробники вважають, що починати відлік потрібно з моменту коли насіння висаджують у ґрунт. Інші стверджують, що починати рахувати дні до збору врожаю потрібно з моменту, коли рослина проростає та дає перші листочки. На жаль часто на пачках насіння ремарки, що саме мали виробники насіння відсутні, тож краще орієнтуватись на другий варіант.

Майте на увазі, що кількість днів може відрізнятися від зазначених на пакеті. Зверніть увагу на наведені вище фактори, які можуть вплинути на ріст вашої рослини перцю, і знайте, що графік, ймовірно, відхилятиметься від середнього.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*